Lektorzy

Kadra lektorska dobierana jest bardzo starannie. Pracują dla nas młode, dynamiczne osoby, posiadające nie tylko wykształcenie językowe, ale także metodyczne. Staramy się by nasi lektorzy stale podnosili swoje kwalifikacje i poszerzali swoją wiedzę poprzez warsztaty i szkolenia metodyczne dla nauczycieli języków obcych.

mgr Ania Wojciechowska
Mam 34 lata i jestem absolwentką Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego oraz Amerykanistyki (UW). Od wielu lat pracuję jako lektor z dziećmi w różnym wieku i poziomie znajomości języka. Nauczanie angielskiego i praca w szkole daje mi wiele satysfakcji i przyjemności. Staram się przekazać dzieciom rzetelną wiedzę, którą przyswajają na zajęciach w formie różnorodnych gier, zabaw, zagadek, piosenek, rymowanek itp. Uważam, że należy od uczniów wymagać wiele ale też pokazać im, że nauka może być świetną zabawą i miłym doświadczeniem. Obserwowanie postępów i praca z moimi uczniami to czysta przyjemność! Interesuję się literaturą fantasy i science fiction, grami video, filmami i serialami anglojęzycznymi a także sportem. W szkole ABC pracuję od samego początku.

 

mgr Aldona Podgórska
Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych działającego pod opieką naukową Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie również studiowałam Filologię Angielską. Ukończyłam także studia podyplomowe w zakresie języka biznesowego ( Business English). Od dziecka marzyłam i dążyłam do tego, by w przyszłości zostać nauczycielem języka angielskiego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze, w pracy nauczyciela nie ma miejsca na nudę; kontakt z różnymi uczniami, w różnym wieku, obserwowanie ich rozwoju, pokonywanie wspólnie z nimi wszelkich trudności, jakie można napotkać w procesie przyswajania języka, daje mi wiele satysfakcji. Co więcej, ta różnorodność, sprostanie wymogom każdego ucznia z osobna oznacza wyzwanie, co jeszcze bardziej mnie motywuje i utwierdza w przekonaniu, że dokonany przeze mnie wybór jest słuszny. Po drugie, od zawsze interesowałam się językami obcymi, kulturą innych krajów, zwłaszcza anglojęzycznych, ale nie tylko. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. W szkole ABC School będę pracować już dziesiąty rok.

 

Antoni Maciejewski

Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego, gdzie ukończyłem studia licencjackie na kierunku Nauczanie Języków Obcych w zakresie nauczania języka angielskiego i nauczania przedmiotu historia i społeczeństwo. Obecnie studiuję na wydziale Amerykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Rola nauczyciela zawsze wydawała mi się bardzo istotna, dlatego po zdobyciu wymaganej wiedzy postanowiłem wykorzystać ją do pracy z dziećmi i młodzieżą. Postępy uczniów motywują mnie do przekazywania wiedzy i dają wiele satysfakcji, dlatego uczę w szkole ABC nieprzerwanie od 2016. W życiu prywatnym interesuję się gotowaniem, filmem, muzyką i kulturą krajów anglojęzycznych.

 

Edyta Wasilewska

Kwalifikacje do nauki języka angielskiego zdobyłam w Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu.

W zawodzie pracuję od kilkunastu lat.Przez te wszystkie lata zdobywałam doświadczenie pracując ze wszystkimi grupami wiekowymi jednak moją specjalnością jest praca z dziećmi. Podczas prowadzenia zajęć przykładam wileką wagę do tego aby nauka była przyjemnością i wywoływała uśmiech na ich twarzach. Poszerzam swoją wiedzę po przez udział w konferencjach,warsztatach i spotkaniach dla anglistów. Prywatnie uwielbiam wędrówki górskie i podróże.

 

Steve Johnson

I am from Leeds in the UK and I came to Poland in 2010 for a holiday and then liked it here so I  decided to stay. Soon after I began studying to be a Teacher teach in Warsaw mid 2010. This is the job I have been doing ever since which I thoroughly enjoy. Being around people is what I am good at  and this is why teaching for me is the ideal opportunity for meeting and interacting with other people.

I consider myself an experienced, enthusiastic and focused teacher who is very committed to what I do. I am  passionate about making sure I bring out the best in my students no matter what the situation is. I am very able to establish a supportive relationship with not only students but also their parents and fellow teachers all with the aim of promoting and reinforcing a student?s independence and self-esteem,  someone who is fundamentally committed to good practise and innovation and who is very much a team player.